Ogrzewanie postojowe Eberspaecher

 

Pierwszy agregat powietrzny, o nazwie X10 i mocy grzewczej 12kW, został opracowany przez Eberspaecher GmbH w latach czterdziestych, na rynek trafił w 1949. Efektywność nowatorskiego rozwiązania spodobała się konstruktorom pojazdów. Wkrótce z taśm produkcyjnych zakładu w Esslingen zaczęły schodzić ogrzewania o mocach i gabarytach dostosowanych do potrzeb producentów pojazdów samochodowych. W latach 60. ogrzewaniem powietrznym produkowanym w największym wolumenie było B2 o mocy 2,3kW montowane przez VW do modelu Käfer (Garbus). Rynkowy sukces kolejnych generacji (LC, LCcompact) obecnie kontynuuje rodzina ogrzewań AIRTRONIC. AIRTRONIC występuje w kilku wersjach o różnych poziomach maksymalnej mocy grzewczej: D2 – 2,2 kW, D4 – 4 kW, D5 – 5,5 kW oraz w wielu wariantach dostosowanych do wymogów aplikacji OEM (np. konieczności zintegrowania z magistralami CAN lub LIN). Agregaty AIRTRONIC, dostępne w odmianach na 12 i 24V, służą do utrzymywania optymalnych warunków termicznych w przedziałach ładunkowych; kabinach, w tym sypialnych, pojazdów ciężarowych i dostawczych; maszynach budowlanych, rolniczych; pojazdach brygadowych, serwisowych; samochodach campingowych; jachtach i łodziach motorowych. Wersje przeznaczone do zabudów w kamperach pod względem oszczędności energii elektrycznej pobieranej z akumulatora nie mają sobie równych.

 

Naprawa ogrzewania postojowego:

 

  • samochodów ciężarowych
  • autobusów
  • cystern
  • samochodów osobowych

 

AIRTRONIC D2 - małe kabiny ciągników siodłowych, przedziały medyczne w karetkach, małe pojazdy transportowe (T5, Transit itp.) / max. moc grzewcza 2 200 W

 

AIRTRONIC D4 - kabiny dużych ciągników siodłowych, małe autobusy (Daily, Transit, Crafter) / max. moc grzewcza 4 000 W

 

AIRTRONIC D5 - np. przewóz zwierząt, kwiatów, kabiny pojazdów wojskowych / max. moc grzewcza 5 500 W Dla specjalnych aplikacji, pojazdów wojskowych lub dużych przestrzeni ładunkowych, Eberspaecher produkuje ogrzewanie D8LC o mocy 8kW.

 

 


SERWIS:
62-030 LUBOŃ
ul. Przemysłowa 13
- - TRASA - -

 

 


tel. kom. 602 30 44 47
tel./fax 61 665-91-72

 

 


e-mail: biuro@tacho-pol.pl

 

 


pn-pt. 8.00-16.00
sob. 8.00-12.00